Põhjamaade kirjanduse nädal Laupa raamatukogus 20. ноября

11.-13. novembrini tähistati Laupa raamatukogus Põhjamaade kirjanduse nädalat. Käesoleva aasta teemaks oli Pidu Põhjalas. Kuna Põhjala ühingud Taanis, Norras ja Rootsis tähistavad sel aastal oma saja-aastast juubelit, oli tähelepanu all Skandinaavia kirjandus.

Algklasside õpilased olid kutsutud Pipi Pikksuka sünnipäevale – lugesime rootsi kirjaniku Astrid Lindgreni lõbusat juttu „Pipi peab sünnipäeva”, kuulasime Pipi laule ja sõime kommi. 3. klassi õpilased joonistasid hiljem Pipist pilte.

4.-5. klasside õpilastega lugesime norra kirjaniku Jørn Lier Horsti põnevat raamatut „Operatsioon Varjumees” ja soome kirjaniku Sinikka Nopola raamatut „Heinakübar ja Viltsuss”.