News

Ilon Wiklandi kohvernäitus "Pikk-pikk teekond" 26. January


Eelmisel nädalal oli meie kooli õpilastel ja õpetajatel võimalus vaadata ühte toredat näitust. Laupa raamtukokku jõudis kohvritesse pakitud tegelusnäitus „Pikk-pikk teekond”, mis jutustab lastele mänguliselt ja huvitavalt lugusid Ilon Wiklandist ja tema illustreeritud raamatutest. Ilon Wikland on tuntud kui kuulsa Rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni raamatute illustreerija.
Näituse viis värvilist kohvrit andsid ülevaate kunstniku elust ja loomingust: tema lapsepõlvest Tallinnas ja Haapsalus, sõjaaegsest põgenemisest Rootsi, koostööst Astrid Lindgreniga ning Iloni Imedemaa loomisest Haapsallu. Igas kohvris oli peidus kunstniku erineva eluetapiga seotud lugu, mille ta oli ka oma raamatutesse joonistanud. Palju elevust pakkusid ehete ja kübara proovimine, raamatute vaatamine ja karvase kassikese paitamine.

 

Eelmisel nädalal oli meie kooli õpilastel ja õpetajatel võimalus vaadata ühte toredat näitust. Laupa raamtukokku jõudis kohvritesse pakitud tegelusnäitus „Pikk-pikk teekond”, mis jutustab lastele mänguliselt ja huvitavalt lugusid Ilon Wiklandist ja tema illustreeritud raamatutest. Ilon Wikland on tuntud kui kuulsa Rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni raamatute illustreerija.
Näituse viis värvilist kohvrit andsid ülevaate kunstniku elust ja loomingust: tema lapsepõlvest Tallinnas ja Haapsalus, sõjaaegsest põgenemisest Rootsi, koostööst Astrid Lindgreniga ning Iloni Imedemaa loomisest Haapsallu. Igas kohvris oli peidus kunstniku erineva eluetapiga seotud lugu, mille ta oli ka oma raamatutesse joonistanud. Palju elevust pakkusid ehete ja kübara proovimine, raamatute vaatamine ja karvase kassikese paitamine.