Maailmakoristuspäev Laupa koolis 17. september

Kolmel päeval osalesid kõik Laupa Põhikooli õpilased tundides, kus räägiti, kui palju inimkond toodab prügi ühe aastaga, kui vähe sellest taaskasutatakse, kuidas loodusesse sattunud võõrkehad ja ained mõjutavad keskkonda ja erinevaid liike, kui tõsine üleilmne probleem see on ja kuidas prügi liigiti sorteerida. Seejärel käis iga klass ühe tunni looduses prügi korjamas.

Õpetaja Terje Põvvat: „Ettevõtmise eesmärk on ennetada prügi sattumist loodusesse, tõsta teadlikust võõrkehade ja ainete ohtlikkusest ning loodetavasti korjab nii mõnigi Laupa Põhikooli õpilane edaspidi mõne loodusesse mitte kuuluva eseme või kommipaberi üles.“

Prügi kogus, mis koolimaja lähiümbrusest paari päevaga koguti, oli märkimisväärne: kilekotte kogunes suur hunnik.  Pärnu jõe kallasalale kalastajate, veematkajate ja niisama looduses kolajate poolt maha jäetud prügi hulk on väga suur.  Tänu Laupa kooli perele sai osake siinsest loodusest nüüd puhtama näo.