Uudised

Emakeelenädal Laupa Põhikoolis 15. märts Mariann


Esmaspäeval, 11. märtsil käis Laupa koolis külas Mika Keränen – kirjanik, kelle nimi ja küllap ka mõni teos on igale koolilapsele tuttav, kuid kelle nime kirjutamine ja võib-olla isegi hääldamine võib tekitada segadust. Nagu kirjanikuhärra oma kohtumist meeleolukalt alustades mainis, on teda mõnes koolis isegi üllatunult vaadatud, sest arvati, et nime põhjal otsustades peaks ta olema hoopis naine. Sama reipalt ja lõbusalt kulges kogu kohtumine. Saime kuulda üht-teist Mika lapsepõlvest ja hobidest, mis ta Eestisse tõi ja miks temast kirjanik sai, mis teda kirjutama ajendab, kuidas tema tegelased nime saavad (see on väga raske töö), kuulda katkendit raamatust „Khaba ja Nebra“ ja palju muudki jalgpallist arvutimängudeni. Iga küsimus sai vastuse ning kohtumise lõpus oli huvilistel võimalus osta autorilt tema autorammiga raamatuid. Nagu ikka koolis, järgnes esinemisele kosutav ja maitsev koolilõuna ning ekskursioon mõisahoones. Aitäh Eesti kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupile ja raamatukogule, kes kohtumist aitasid korraldada – meie kooli emakeelenädal sai vahva avapaugu! - õp. Kerli

Teisipäev oli tähtede päev. Pikkadel vahetundidel oli võimalik õpilastel võimlas mängida tähe bingot. Seal pidid õpilased veeretama täringut ja siis astuma edasi täringul näidatud arvu järgi. Selle tähega pidi mõtlema välja sõna. Kui sõna sobis antud tähega sai õiguse edasi veeretada ja jällegi sai uue tähe, millega uus sõna välja mõelda. Kes esimesena lõppu jõudis, see sai mängujuhilt käepigistuse ning kiituse, et nüüd on ta eesti keeles palju targem.

Kolmapäeva oli kirjanduslik päev. Jällegi oli õpilastel võimalus pikkadel vahetundidel mängida ning sellel korral oli õpilastel võimalik valida kahe mängu vahel. Aulas oli võimalik mängida liitsõnade mängu ning lauamängu Pickti.

14. märts - Emakeelepäev! 3. tunni ajal, kogunesid III kooliastme õpilased arvutiklassi selleks, et osa võtta Vikerraadio korraldatavast E-etteütlusest. Nagu traditsiooniks saanud, siis ei puudu emakeelepäevast ka üks mõnus kirjanduslik viktoriin. Seekord oli võimalus viktoriinist osa võtta ka õpetajatel. Nii õpilaste, kui ka õpetajate meeskondade vahel oli päris tihe võistlus ning olulist rolli mängis iga teenitud punkt.

Reedel oli rõõmsate mängude päev. Nii võimlas, raamatukogus kui ka koridoris said õpilased mängida erinevaid rõõmsaid mänge. Valikus olid mängud nagu pildimäng Pickti, tähetäringu mäng "Sõnakas", raamatutegelaste mäng kui ka sellest nädalast juba tuttavad mängud nagu sõnabingo ja liitsõnamäng.

NB! Pilte meie tegemistest on võimalik näha galeriist!

Esmaspäeval, 11. märtsil käis Laupa koolis külas Mika Keränen – kirjanik, kelle nimi ja küllap ka mõni teos on igale koolilapsele tuttav, kuid kelle nime kirjutamine ja võib-olla isegi hääldamine võib tekitada segadust. Nagu kirjanikuhärra oma kohtumist meeleolukalt alustades mainis, on teda mõnes koolis isegi üllatunult vaadatud, sest arvati, et nime põhjal otsustades peaks ta olema hoopis naine. Sama reipalt ja lõbusalt kulges kogu kohtumine. Saime kuulda üht-teist Mika lapsepõlvest ja hobidest, mis ta Eestisse tõi ja miks temast kirjanik sai, mis teda kirjutama ajendab, kuidas tema tegelased nime saavad (see on väga raske töö), kuulda katkendit raamatust „Khaba ja Nebra“ ja palju muudki jalgpallist arvutimängudeni. Iga küsimus sai vastuse ning kohtumise lõpus oli huvilistel võimalus osta autorilt tema autorammiga raamatuid. Nagu ikka koolis, järgnes esinemisele kosutav ja maitsev koolilõuna ning ekskursioon mõisahoones.

Aitäh Eesti kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupile ja raamatukogule, kes kohtumist aitasid korraldada – meie kooli emakeelenädal sai vahva avapaugu! - õp. Kerli

Teisipäev oli tähtede päev. Pikkadel vahetundidel oli võimalik õpilastel võimlas mängida tähe bingot. Seal pidid õpilased veeretama täringut ja siis astuma edasi täringul näidatud arvu järgi. Selle tähega pidi mõtlema välja sõna. Kui sõna sobis antud tähega sai õiguse edasi veeretada ja jällegi sai uue tähe, millega uus sõna välja mõelda. Kes esimesena lõppu jõudis, see sai mängujuhilt käepigistuse ning kiituse, et nüüd on ta eesti keeles palju targem.

Kolmapäeva oli kirjanduslik päev. Jällegi oli õpilastel võimalus pikkadel vahetundidel mängida ning sellel korral oli õpilastel võimalik valida kahe mängu vahel. Aulas oli võimalik mängida liitsõnade mängu ning lauamängu Pickti.

14. märts - Emakeelepäev! 3. tunni ajal, kogunesid III kooliastme õpilased arvutiklassi selleks, et osa võtta Vikerraadio korraldatavast E-etteütlusest. Nagu traditsiooniks saanud, siis ei puudu emakeelepäevast ka üks mõnus kirjanduslik viktoriin. Seekord oli võimalus viktoriinist osa võtta ka õpetajatel. Nii õpilaste, kui ka õpetajate meeskondade vahel oli päris tihe võistlus ning olulist rolli mängis iga teenitud punkt.

Reedel oli rõõmsate mängude päev. Nii võimlas, raamatukogus kui ka koridoris said õpilased mängida erinevaid rõõmsaid mänge. Valikus olid mängud nagu pildimäng Pickti, tähetäringu mäng "Sõnakas", raamatutegelaste mäng kui ka sellest nädalast juba tuttavad mängud nagu sõnabingo ja liitsõnamäng.

NB! Pilte meie tegemistest on võimalik näha galeriist!