Emakeelenädal 21. märts

Emakeelenädal Laupa põhikoolis

Sel aastal tähistas Laupa koolipere emakeelepäeva nii suurejooneliselt, et sellest kujunes lausa emakeelenädal. Koostöös raamatukoguga toimus esmaspäeval, 14. märtsil väike aktus, kus kuulutati emakeelenädal avatuks. Päev jätkus võistkondliku kirjandusteemalise viktoriiniga.

Teisipäeval käis koolis lastekirjanik ja ajakirja Hea Laps peatoimetaja Kätlin Vainola, kes tutvustas nii oma loomingut kui ka ajakirja. Kolmapäev oli ajakirjapäev. Siis sai raamatukogus tutvuda lastele mõeldud perioodikaga. Lugesime nii Head Last kui ka Tähekest, tutvusime rubriikidega, lugesime katkendeid, lahendasime teste, kuulasime anekdoote ja juttu tuli ka sellest, kas kõige mõistlikum (loe: soodsam) oleks ajakirja lugeda raamatukogus, tellida koju või osta poest. Neljapäev oli jututubade päev. Igas vahetunnis sai vastavalt oma soovile kuulata kas luuletusi, muinasjutte või lihtsalt jutte eesti lastekirjanduse varamust. Reedel lugesid õpetajad ette oma lapsepõlveaegseid lemmikraamatuid ja toimus ka emakeelenädala lõpetamine ning auhindade jagamine.

Tunnustatud said parimad viktoriinil osalejad ning aktiivseimad jututubades käijad. Nädala jooksul toimus ka traditsiooniline ilu- ja õigekirjakonkurss, mil õpilased said näidata nii oma kaunimat käekirja ja ka teadmisi kirjavahemärkide ning suure algustähe kasutamise osas. Nimelt olid tekstist eemaldatud kõik kirjavahemärgid ja suurtähed, õpilaste ülesanne oli kirjutamise käigus need loogilistesse kohtadesse paigutada. Ilu- ja õigekirjakonkursi tööd lähevad nüüd anonüümselt raamatukokku näitusele, kus valitakse iga klassi kolm kaunimat käekirja. Eesti keele õpetaja hindab ka kõige vähesemate vigadega töid eriauhindadega. Lapsed saavad aga käekirjade järgi õpetajaid ja teisi koolitöötajaid tuvastada.

Nädal oli tegus ja vahva, juba tekkisid uued ideed, kuidas järgmist emakeelenädalat veel paremini korraldada. Näib, et tekkimas on uus vahva traditsioon väga olulise tähtpäeva esiletõstmiseks!

Aitäh kõikidele aktiivsetele õpilastele, kes tulid, kuulasid, kogusid templeid, olid raamatuid lugenud ja oskasid vastata viktoriiniküsimustele! Suur kiitus kõikidele õpetajatele, kes ette lugesid, aitasid ja toetasid. Eriti suur tänu Laupa raamatukoguhoidja Liinale, kellega koos see nädal ellu viidud sai ja kellega koos saime kõikidest raskustest üle.

Lugege raamatuid, sest lugemine teeb targaks ja heaks!

Kerli Rhede

eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Emakeelenädal Laupa põhikoolis

Lugege raamatuid, sest lugemine teeb targaks ja heaks!

Kerli Rhede

eesti keele ja kirjanduse õpetaja