Lõppes raamatukogu lugemisprojekt

Laupa raamatukogus lõppes emakeelepäeval, 14. märtsil lugemisprojekt „100 õit sünnipäevaks”, mis algas 2017. aasta novembris. Projekti eesmärgiks oli motiveerida Laupa kooli õpilasi lugema – lasta neil Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks läbi lugeda vähemalt 100 raamatut. Eesmärk sai edukalt täidetud: läbi loeti 267 raamatut, neist 106 eesti kirjanike oma, kokku 38 004 leheküljega.

Projektis osalesid 63 õpilast, sh 44 tüdrukut ja 19 poissi. Klasside parimad lugejad olid: 1. klassist Mari-Liis Saadov; 2. klassist Eliise Kingsepp; 3. klassist Laura Feldmann, kes luges kõige rohkem raamatuid läbi algklassiõpilaste hulgas; 4. klassist Aigi Ink, Hugo Viigipuu, Triin Heleen Männilaan ja Ron-Andri Bachman; 5. klassist Kaire Nugiseks; 6. klassist Hannaliisa Pärt; 7. klassist Joosep Laagemann, kes luges kõige rohkem raamatuid läbi keskastme õpilaste hulgas; 8. klassist Regina Saadov ja 9. klassist Reelika Saadov. Tublid lugejad olid veel Liis Laagemann, Marilin Põllu, Kärt Koskor, Meiko Jeena, Getter Saia, Minni Loreen Männilaan, Karoliina Karpender, Tiit Koskor, Heidi Krik, Ketlin Mägi, Kadi Nõmm ja Inge-Ly Tirmaste. Parimaid klasse oli kaks: 1. klass, kus lugesid kõik õpilased ning 4. klass, kes luges koguseliselt läbi kõige rohkem raamatuid – 48. Lugemisprojektis osalesid ka 13 Laupa kooli õpetajat, kes lugesid läbi 124 raamatut. Kõige rohkem raamatuid lugesid õpetajad Kaja Öebius ja Kerli Rhede. Kõikidele projektis osalenud tublidele lugejatele kutsusime auhinnaks esinema jutuvestja Piret Pääri. Tema jutustatud lood meeldisid kuulajatele väga. Lisaks said parimad lugejad auhinnaks toredaid raamatuid. Kaks kõige paremat lugejat, Laura ja Joosep, said auhinnaks ka kutsed Tallinnasse Eesti Lastekirjanduse Keskusesse Nukitsa konkursi pidulikule lõpetamisele.