Lugemisprojekt „100 õit sünnipäevaks”
Seoses Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga algas oktoobrikuu lõpus Laupa raamatukogus lugemisprojekt „100 õit sünnipäevaks.” Projekt on suunatud Laupa kooli õpilastele ja eesmärgiks on panna õpilasi rohkem lugema – ootame, et nad loeksid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks läbi vähemalt 100 raamatut.
Esmalt kujundati tühi lillekorv, kuhu hakkavad lisanduma erivärvilised paberist rukkililleõied. Iga klass sai ühte kindlat värvi õied. Peale raamatu läbilugemist kirjutatakse õiele lugeja nimi ja loetud raamatu pealkiri. Kokkuvõtteid tehakse veebruaris Eesti Vabariigi sünnipäeva paiku. Parimaid lugejaid autasustatakse märtsis emakeelepäeval.
Rukkililli täis lillekorv on meiepoolne kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.