Kodunduspäev

5. mail oli meie koolis kodunduspäev. Kõigepealt võtsid 6.-9. klassi tüdrukud omavahel mõõtu suupistete tegemises. Tüdrukutele oli ette antud suur hulk erinevaid toiduaineid, millest tuli žüriile koos paarilisega valmistada kolm soolast ja kolm magusat suupistet. Lisaks toidu välimusele ja maitsele hinnati veel ka näiteks koostööoskust ja töökoha puhtust. Võimalikust 105 punktist teenisid 100 punkti ja saavutasid esikoha Meeri-Marita Paas ja Reelika Saadov.

Seejärel jätkus päev salati- ja smuutikonkursiga. Iga klass valmistas varem väljavalitud retsepti alusel ühe tervisliku salati (1.-5. klass) või smuuti (6.-9. klass). Pärast seda said kõik õpilased üksteise valmistatut degusteerida ja valida välja oma lemmiku. Smuutide hulgast osutus publiku lemmikuks 9. klassi valmistatud „Õhtusmuuti“ ja salatitest meeldis õpilastele kõige rohkem 4. klassi „Puuviljasalat“. 4. klass lubas enne kooli lõppu valmistada ühel päeval kogu koolile koolilõuna kõrvale nende retsepti järgi valmistatud salatit. Jääme ootama!

Rohkem pilte siin.

salat 6  salat 15