Külas käis kirjanik Kivirähk

8. mail külastas raamatukogu kutsel Laupa kooli kirjanik Andrus Kivirähk. Teda tulid vaatama ja kuulama kõik õpilased ja õpetajad. Kohtumise alguses tegid 3. klassi õpilased Kelis, Heleriin, Ron-Andri, Tiit ja Martin üllatuse: esitati väike lõik Andrus Kivirähki näidendist „Vapper keefir”. Pärast toreda näidendi vaatamist rääkis kirjanik oma raamatutest ja kõige kuulsamast raamatutegelasest Lottest. Ta luges ette oma ühe veel ilmumata jutu ja kaks juttu raamatust „Karneval ja kartulisalat”. Kõik soovijad said talle küsimusi esitada ning lõpuks jagas ta soovijatele oma raamatutesse autogramme. Kuna tänapäeval on moes teha selfisid, siis tehti neid ka kirjanikuga.

Kõigil huvilistel oli võimalik tutvuda Andrus Kivirähki raamatutega, mis olid vaatamiseks välja pandud. Juba varem, enne kirjanikuga kohtumist, lugesid 4. klassi õpilased tema raamatuid. Loetud raamatute kohta tehti reklaamplakatid ja ka neid said kõik huvilised vaadata.

kivirahk 2

Talgupäeval valmis koolile vajalik bussioote plats

6. mail toimunud üle-eestilise Teeme Ära talgupäeva hommikul kogunes Laupa kooli juurde hulk isasid ja emasid koos võsukestega, lisaks muudki külarahvast, et rajada pargi serva korralik bussi ootamise koht senise mururiba asemele.

Mehed – Lauri Tohver, Ants, Kase, Ain Viirmets, Kaido Selter, Marek Põllu, Marko Norma, Siim Rammo – organiseerisid kohale vajalikud masinad. Vald aitas täitematerjaliga.

Sel ajal kui mehed maad kaevasid ja auku täitsid, olid naised ja lapsed usinasti ametis pargi ja koolimaja ümbruse koristamisega okstest, lehtedest ja prahist. Tööd tegid Jaanika Jeena, Evelii Virrunen, Eve Kase ning meie kooli tublid talgulised Marilin Põllu, Laura Feldmann, Meiko Jeena, Taavi Tohver ja Tevor Sinilaan.

Kui bussiootekoht valmis, tõi Ants Kase kohale ka uued oma tehtud pingid jalga puhata.

Suur aitäh kõigile talgulistele, kelle abiga sai palju tööd tehtud. Enam ei pea meie kooli õpilased minema bussi peale poriste jalgadega.

Talgupilte saad vaadata Järva Teataja digilehest ja ka kooli kodulehelt.

teeme 2

Kodunduspäev

5. mail oli meie koolis kodunduspäev. Kõigepealt võtsid 6.-9. klassi tüdrukud omavahel mõõtu suupistete tegemises. Tüdrukutele oli ette antud suur hulk erinevaid toiduaineid, millest tuli žüriile koos paarilisega valmistada kolm soolast ja kolm magusat suupistet. Lisaks toidu välimusele ja maitsele hinnati veel ka näiteks koostööoskust ja töökoha puhtust. Võimalikust 105 punktist teenisid 100 punkti ja saavutasid esikoha Meeri-Marita Paas ja Reelika Saadov.

Seejärel jätkus päev salati- ja smuutikonkursiga. Iga klass valmistas varem väljavalitud retsepti alusel ühe tervisliku salati (1.-5. klass) või smuuti (6.-9. klass). Pärast seda said kõik õpilased üksteise valmistatut degusteerida ja valida välja oma lemmiku. Smuutide hulgast osutus publiku lemmikuks 9. klassi valmistatud „Õhtusmuuti“ ja salatitest meeldis õpilastele kõige rohkem 4. klassi „Puuviljasalat“. 4. klass lubas enne kooli lõppu valmistada ühel päeval kogu koolile koolilõuna kõrvale nende retsepti järgi valmistatud salatit. Jääme ootama!

Rohkem pilte siin.

salat 6  salat 15

Jõu-Jüri 2017

3. mail toimus meie kooli traditsiooniline üritus „Jõu-Jüri 2017“, kus 8. ja 9. klassi noormehed saavad omavahel jõudu katsuda. Sel korral võisteldi joonejooksus, tooli hoidmises, liivakoti kandmises, sirgetel kätel ketta hoidmises ja „plankingus“. Laupa kooli Jõu-Jüriks sai sel aastal Jürgen Eibak, napilt teiseks jäi Algis Tumakov ja kolmandaks Eigo Pesti.

IMG 0482 IMG 0439