Midrimaa

Neljapäeval, 16. novembril toimus Paide Gümnaasiumis etluskonkurss Ellen Niiduga Midrimaale. Laupa kooli esindasid Liis Laagemann 1. klassist, Laura Feldmann 3. klassist ja Martin Leppik 4. klassist. Osalejaid oli kokku 36 ja esinejaid hinnati kahes vanuseastmes: 1.-3. klass ja 4.-6. klass. Laupa kooli õpilased auhinnalistele kohtadele ei jõudnud, kuigi esinesid väga ilmekalt ja julgelt! Kõik osalejad said vapra osalemise eest tänukirja ja raamatu. Eriline kiitus Liisile, kes oli kõige noorem etleja! Aitäh ja kniks osalejatele ja juhendajatele: õp Pille, õp, Kaja ja õp Ülle.

Mardilaat

Neljapäeval, 9. novembril toimus traditsiooniline Mardilaat. Erinevatele maiustustele lisaks pakuti tervislikke ampse, värskeid kanamune, ehteid, šokolaadi karpe, suuri pabertöid, traadist paberihoidjaid jne. Hinnad olid väga erinevad, kuid hea kauplemisega ja laada lõpu poole oli võimalik oma ostud teha ostjasõbralike hindadega. Õpetajte õnneloosi raha läks seekord Laupa Põhikooli Õpilasesinduse ja TORE tegevuse toetuseks. Koos müüja Marilin Põllu annetusega koguti 100,50eurot. Hasartsemad loosiostjad olid Heleriin ja Maarius Kotsulim ning  Fredi ja Hugo Viigipuu.

Meeleolukaid pilte leiate meie FB lehelt.

HEAD ISADEPÄEVA!

Lugemisprojekt „100 õit sünnipäevaks”
Seoses Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga algas oktoobrikuu lõpus Laupa raamatukogus lugemisprojekt „100 õit sünnipäevaks.” Projekt on suunatud Laupa kooli õpilastele ja eesmärgiks on panna õpilasi rohkem lugema – ootame, et nad loeksid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks läbi vähemalt 100 raamatut.
Esmalt kujundati tühi lillekorv, kuhu hakkavad lisanduma erivärvilised paberist rukkililleõied. Iga klass sai ühte kindlat värvi õied. Peale raamatu läbilugemist kirjutatakse õiele lugeja nimi ja loetud raamatu pealkiri. Kokkuvõtteid tehakse veebruaris Eesti Vabariigi sünnipäeva paiku. Parimaid lugejaid autasustatakse märtsis emakeelepäeval.
Rukkililli täis lillekorv on meiepoolne kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

20. oktoobril tähistati raamatukogus ettelugemispäeva. Algklasside õpilastele loeti ette Markus Saksatamme naljakaid lastejutte. Pärast jutu kuulamist joonistasid 1. klassi õpilased selle jutu põhjal pildid. 4. klassile tuli ette lugema üllatuskülaline – direktor Kaarel Aluoja. Direktor luges juttu pealkirjaga „Karu läheb koolikatsetele”, mille üheks tegelaseks oli samuti koolidirektor.

Kõik lapsed kuulasid jutte suure huviga ja olid ettelugemispäevaga väga rahul.