JÄVI 2016

Novembri viimasel nädalal toimus koolidevaheline  matemaatikanädal JÄVI, kus võisteldi peastarvutamises, mõõtühikute teiendamises ja olümpiaadiülesannete lahendamises. Osalesid õpilased Suure- Jaani, Võhma, Imavere, Koigi, Retla- Kabala ja Laupa koolist. Meie õpilased saavutasid mitu tublit tulmust.

Mathias- Rasmuys Murumaa võitis 8.klasside arvestuses kõigil 3 alal esikoha

Joosep Laagemann sai 6.klasside arvestuses ühe 1.  ja kaks 3. kohta

Karmen Nugiaeks sai 7.klasside arvestuse ühe 2. ja ühe 4.koha.

Taavo Jaaniste sai 6.klasside arvestuse 10.koha peastarvutamises.

I trimestri tublid õpitulemused

Väga head hinded: Laura Feldmann, Franz Piirmets, Ron-Andri Bachman, Iris Jurtšenko, Tiit Koskor, Martin Leppik, Kelis Timberg, Karmen Norma, Heidi

Krik, Karl Lehis, Mari Laagemann,  Marianne Riško, Karmen Nugiseks, Regina Saadov.

Head hinded Chris Walter Mantsik, Fredi Viigipuu, Jasmiin Piirmets, Kristella Tonska, Kärt Koskor, Lisänn Viilipus, Marilin Põllu, Martin Norma, Meiko Jeena, Andreas Kupper, Getter Saia, Laura Tislar, Mirell Ulasevitš, Minni Loreen Männilaan,  Heleriin Kotsulim, Marve Mägi, Triin Heleen Männilaan, Kevin Parv, Hugo Viigipuu, Elizabeth Holdblom, Aiki- Martha Alviste, Andreas Kase, , Helis Ella, Kaire Nugiseks, Hellina Masik, Sandra Loo, Anette Kupper, Joosep Laagemann, Cristin Leinola, Eliise Kerro, Cretu Marie Kruusamäe, Ketlin Mägi, Ranet Hulko, Kadi Nõmm,  Dein Veelaid, Armido Aedma, Marek Kink, Ragne Kuurmaa, Reelika Saadov, Mathias- Rasmus Murumaa,  Inge- Ly Tirmaste, Relina Hulko, Mailis Jaaniste, Karin Nugiseks, Sandra Tamm. Autahvel

Ise tehtud, hästi tehtud!
Enne isadepäeva toimus taas meie koolis mardilaat. Igasugu maiuse ja natukese soolase kõrval oli sel aastal ka vahvaid meisterdusi: kaarte, ehteid, laternaid, lindude söögimaju jne. Õpetajate õnneloosiga koguti raha paberilõikamise masina jaoks, millega saab lõigata erinevaid figuure kaartide kaunistamiseks ja teha muid vahvaid paberimeisterdusi.
Anti välja ka neli preemiat õpilastele, kes müüsid vahvaid tooteid või olid kauplemisel edukad. Tänukirja said Ragne Kuurmaa, Karl Lehis, Getter Saia ja Ketlin Mägi. Kiitsime ka 5. ja 6. klassi noormehi, kes olid tehnoloogia tunnis meisterdanud linnu söögimaju ja tegid müügitööd väga edukalt.
rsz laat

Esikoht Järvamaa Põhikoolide turniirilt

15. novembril toimus Türi Põhikoolis järjekordne Järvamaa põhikoolide turniir, mis sel korral oli pühendatud merekultuuriaastale.  Õpilastel tuli ära arvata erinevad mereväe auastmed, teada merega seonduvaid murde- ja vanasõnu, kokku panna doomino, kuulata laulu, vaadata filme ja hiljem vastata küsimustele, leida sõnu sõnarägastikust jne.

Omavahel võtsid mõõtu 9 kooli võistkonnad- Türi Põhikool, Imavere Põhikool, Roosna-Alliku Põhikool, Laupa Põhikool, Järva-Jaani Gümnaasium, Väätsa Põhikool, Koigi Kool, Paide Gümnaasium, Paide Ühisgümnaasium.
Turniiril saavutas esikoha meie kooli võistkond koosseisus Reelika Saadov, Meeri-Marita Paas, Mailis Jaaniste, Mathias-Rasmus Murumaa ja Tõnu Koskor. II ja III kohta jagasid Koigi Kool ja Türi Põhikool.
turniir1
5.-7. klass tegi tutvust kaladega
7. novembril käisid meil külas kalatargad. Jüri Tensoni ja Tiina Mõttuse juhendatud õpituba koosnes kahest osast. Selle esimeses pooles õpiti kalaliike määrama, teises osas uuriti kala sisemust. Kõik, kes julgesid ja tahtsid, said asjatundjate abiga kala lahata.
 rsz kala