Koduuurimistöö pälvis peapreemia

Järvamaa õpilaste 42. kodu-uurimiskonverents toimus 17. mail Türi muuseumidemajas. Kokku oli konkursile esitatud 13 tööd 5 Järvamaa koolist, maakonna põhikoolidest osales ainsana Laupa.

Meie õpilased - Cretu Marie Kruusamäe ja Ketlin Mägi 7.klassist - olid konverentsi kõige nooremad esinejad. Nende uurimustöö «Laupa mõis. Ammendamatu inspiratsiooniallikas läbi omaenda ajaloo», juhendaja õp. Tiina Pärn, tunnistati põhikooli vanuseastme parimaks tööks!

Olümpiaadidest osavõtt sel õppeaastal

Loodusteaduste olümpiaadil saavutas Joosep Laagemann 2.koha

Eesti keele olümpiaadil osalesid Mathias- Rasmus Murumaa ja Joosep Laagemann

Bioloogia olümpiaadil saavutas Joosep Laagemann 2.koha

Matemaatika olümpiaadil osalesid Karmen Nugiseks, Ron- Andri Bachmann, Hugo Viigipuu, Andreas Kaase, Marianne Riško, Sandra Tänna, Heidi Krik sai 4.-5.koha, Joosep Laagemann sai 5.koha, Mathias- Rasmus Murumaa 5.koha

Vene keele olümpiadil osalesid Regina Saadov ja Letisia Burujan, kes saavustas 2.-3.koha.

Informaatika olümpiaadil saavutas Mathias- Rasmus Murumaa 3.koha, osales ka Joosep Laagemann

Kunstinäitus Eesti Vabariik 100
Järva maakonna õpilastööde näituse "Eesti Vabariik 100" lõpetamine toimus 3. mail Türi Kultuurikeskuses.
Tunnustati piirkonna kunstiolümpiaadi ja kunstinäituse võitjaid.
Meie kooli 9.klassi õpilase Meeri-Marita Paasi töö "Eesti geenid" sai 7.-9. klasside arvestuses 2.-3. koha ja ta pälvis ka külastajate eripreemia. Tema  juhendaja on Anneli Paas. Meeri-Marita jätkab õpinguid Türi Ühisgümnaasiumi kunstisuunal.
 Meie kooli kunstitööde tublid juhendajad on Pille Ellandi, Kaja Öebius, Ülle Kaarus ja Anneli Paas.

Laupa Põhikooli õpilaste näitusetööd

"Looduse võlu" Mari Laagemann 5.kl  juh Pille Ellandi
"Eestis moes" Kaire Nugiseks 5.kl  juh Pille Ellandi

Kevadlaul 2018

Kevadlaul 2018 Lõppes kooli lauluvõistlus Kevadlaul 2018, millest võtsid osa kõik 1.-5. klassi õpilased. Žürii valis välja parimad. Laupa kooli lähevad Türi valla lauluvõistlusel esindama Steven Kooser (1.kl.), Jasmiin Piirmets (2.kl.), Kristella Tonska (2.kl.), Mirell Ulasevitš (3.kl.), Martin Leppik (4.kl.), Franz Piirmets (4.kl.) ning Elizabeth Holdblom

kevadlaul18

Emakeelepäev raamatukogus
Selle aasta emakeelepäeva tähistasime raamatukogus veidi teistmoodi. Me ei lugenud mitte raamatuid, vaid kuulasime hoopis vanu vinüülplaate eesti autorite lastejuttudega. Kuna väga vähesed tänapäeva lapsed teavad, mis vinüülplaat ja plaadimängija on ning kuidas neid plaate kuulatakse, oli põnev seda lastele tutvustada. Raamatukogu kutsus jutte kuulama algklasside ning 5. klassi õpilased. Lapsed kuulasid Eno Raua ja Aino Perviku naljakaid lastejutte ning August Jakobsoni muinasjutte suure huviga. Neid esitasid eesti näitlejad ilusas eesti keeles.