Hõimupäev

17. oktoobril tähistasime kogu kooliga hõimupäeva. Iga klass oli ette valmistanud tutvustuse ühe hõimu kohta. Esineti laulude ja tantsudega, tehti ettekandeid, näidati videosid ning ei puudunud ka näidend ühe hõimurahva muinasjutust.

rsz hõim

Helkuripuu

Laupa kooli õpilasesindus ehtis 17. oktoobril kooli ees asuva kuuse helkuritega. Helkuripuu eesmärk on teadvustada ja meelde tuletada, et pime aeg on saabumas ja kõige odavam kaitsevahend pimedal ajal liikudes on helkur. Helkuripuult saavad helkuri võtta kõik, kellel see veel puudu on.

Helkuritega toetas meid Järva Maavalitsus.

20161017 110132 HDR 20161017 110315 HDR

Türi vald pärgas õpetajaid

Taas kord toimus konkurss tublide Türi valla haridustöötajate tunnustamiseks. Meie kool esitas kandidaatideks õpetajad Anneli Paasi ja Riina Rätsepsoo.

Vallavalitsuse korraldatud õpetajate päeva tänuüritusel kuulutati välja ka võitjad. Türi valla haridustöötajaks 2016 nimetati Anneli Paas. Palju õnne!

Sama tiitli pälvisid veel Karin Pihlik Türi Lasteaiast ja Merle Vantsi Türi Põhikoolist.

rsz dsc 9921

Foto autor: Teet Reier

Olime rahvajooksul suurima osalusprotsendiga kool

 

Oktoobri esimesel pühapäeval juba 35. korda toimunud Paide-Türi rahvajooks tõi osalejaterekordi: rajal oli kokku 4107 jooksjat ja käijat. Nii suurt sportijate hulka pole Järvamaa tähtsaimal spordiüritusel olnud pärast Eesti taasiseseisvumist.

Väljas oli ka enamus meie kooli õpilasi ja õpetajaid. Need, kel tervis ei lubanud rajale minna, olid abiks jooksu korraldamisel.

Ning taas kord võitsime Türi valla poolt välja pandud preemia – 350 eurose ostutšeki spordivarustuse soetamiseks, mis mõeldud suurima osalusprotsendiga koolile.

Tulemused leiad siit:

Kirna-Türi

Lastejooks

 350jooks16

Õpetajate päev

5. oktoobril tähistasime õpetajate päeva. Alates 3. tunnist "haarasid üheksandikud võimu" ja uueks direktoriks sai Tevor Sinilaan, õppealajuhtajajaks Karin Nugiseks. Õpetajad saadeti ülejäänud päevaks sundpuhkusele ning nende töö võtsid üle 9. klassi õpilased.

õps


Laupa Põhikool