Vallavanem kutsus vastuvõtule

Nagu igal kevade, kutsus Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann tublimaid põhikooli, gümnaasiumi ja muusikakooli lõpetajaid vastuvõtule. Seekord toimus vastuvõtt Väätsa mõisakoolis.

Meie kooli esindasid Ragne Kuurmaa, Meeri-Marita Paas ja Mathias-Rasmus Murumaa.

Vallavalitsus pidas tublimaid meeles mälestusesemega, kutsutuile esines Daniel Levi Viinalass oma ansambliga.

Loovtööd

24.mail kaitsesid 11 õpilast 7.-9,klassist  loovtöid. Temaatika oli matka korraldamisest kodu- uurimiseni. Väljapaistvamad tööd olid 7.klassi tüdrukute Ketlini ja Cretu- Marie uurimus Laupa mõisa ajaloo seostest maailma ja Eesti ajateljega. Rohkelt elevust tekitas Kerttu tehtud väike must kleit koos kandmissoovitusega ja Armido puidust sõidukõlbulik jalgratas.

Koduuurimistöö pälvis peapreemia

Järvamaa õpilaste 42. kodu-uurimiskonverents toimus 17. mail Türi muuseumidemajas. Kokku oli konkursile esitatud 13 tööd 5 Järvamaa koolist, maakonna põhikoolidest osales ainsana Laupa.

Meie õpilased - Cretu Marie Kruusamäe ja Ketlin Mägi 7.klassist - olid konverentsi kõige nooremad esinejad. Nende uurimustöö «Laupa mõis. Ammendamatu inspiratsiooniallikas läbi omaenda ajaloo», juhendaja õp. Tiina Pärn, tunnistati põhikooli vanuseastme parimaks tööks!

Olümpiaadidest osavõtt sel õppeaastal

Loodusteaduste olümpiaadil saavutas Joosep Laagemann 2.koha

Eesti keele olümpiaadil osalesid Mathias- Rasmus Murumaa ja Joosep Laagemann

Bioloogia olümpiaadil saavutas Joosep Laagemann 2.koha

Matemaatika olümpiaadil osalesid Karmen Nugiseks, Ron- Andri Bachmann, Hugo Viigipuu, Andreas Kaase, Marianne Riško, Sandra Tänna, Heidi Krik sai 4.-5.koha, Joosep Laagemann sai 5.koha, Mathias- Rasmus Murumaa 5.koha

Vene keele olümpiadil osalesid Regina Saadov ja Letisia Burujan, kes saavustas 2.-3.koha.

Informaatika olümpiaadil saavutas Mathias- Rasmus Murumaa 3.koha, osales ka Joosep Laagemann

Kunstinäitus Eesti Vabariik 100
Järva maakonna õpilastööde näituse "Eesti Vabariik 100" lõpetamine toimus 3. mail Türi Kultuurikeskuses.
Tunnustati piirkonna kunstiolümpiaadi ja kunstinäituse võitjaid.
Meie kooli 9.klassi õpilase Meeri-Marita Paasi töö "Eesti geenid" sai 7.-9. klasside arvestuses 2.-3. koha ja ta pälvis ka külastajate eripreemia. Tema  juhendaja on Anneli Paas. Meeri-Marita jätkab õpinguid Türi Ühisgümnaasiumi kunstisuunal.
 Meie kooli kunstitööde tublid juhendajad on Pille Ellandi, Kaja Öebius, Ülle Kaarus ja Anneli Paas.

Laupa Põhikooli õpilaste näitusetööd

"Eesti geenid"  Meeri-Marita Paas 9.kl juh Anneli Paas