Emakeelepäev raamatukogus
Selle aasta emakeelepäeva tähistasime raamatukogus veidi teistmoodi. Me ei lugenud mitte raamatuid, vaid kuulasime hoopis vanu vinüülplaate eesti autorite lastejuttudega. Kuna väga vähesed tänapäeva lapsed teavad, mis vinüülplaat ja plaadimängija on ning kuidas neid plaate kuulatakse, oli põnev seda lastele tutvustada. Raamatukogu kutsus jutte kuulama algklasside ning 5. klassi õpilased. Lapsed kuulasid Eno Raua ja Aino Perviku naljakaid lastejutte ning August Jakobsoni muinasjutte suure huviga. Neid esitasid eesti näitlejad ilusas eesti keeles.

Lõppes raamatukogu lugemisprojekt

Laupa raamatukogus lõppes emakeelepäeval, 14. märtsil lugemisprojekt „100 õit sünnipäevaks”, mis algas 2017. aasta novembris. Projekti eesmärgiks oli motiveerida Laupa kooli õpilasi lugema – lasta neil Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks läbi lugeda vähemalt 100 raamatut. Eesmärk sai edukalt täidetud: läbi loeti 267 raamatut, neist 106 eesti kirjanike oma, kokku 38 004 leheküljega.

Kõige rohkem toetajaid on Laupa koolil
9. märtsil kogunes Türi vallavalitsuse saali kaasava eelarve komisjon, et lugeda üle hääled, mis olid antud 19.-28. veebruaril toimunud Türi valla kaasava eelarve rahvahääletusel.
E-hääli oli kokku 391, paberkandjal kogunes 424 häält. 36 olid kehtetud. Hääletamisest võttis osa 8,28% vähemalt 16.aastastest elanikest.
Hääletamisele pandud 10 ettepanekust võitis ülekaalukalt projekt Laupa põhikoolile välijõusaali rajamine, mille maksumuseks on 5000 eurot. Hääli oli projekti toetuseks 192 ehk 24,64% kõigist häältest.
Laupa koolipere tänab südamest kõiki oma arvukaid toetajaid. (Foto on illustreeriv, 2014. aasta aprillist).

Olümpiaadidest osavõtt sel õppeaastal

Loodusteaduste olümpiaadil saavutas Joosep Laagemann 2.koha

Eesti keele olümpiaadil osalesid Mathias- Rasmus Murumaa ja Joosep Laagemann

Bioloogia olümpiaadil saavutas Joosep Laagemann 2.koha

Matemaatika olümpiaadil osalesid Karmen Nugiseks, Ron- Andri Bachmann, Hugo Viigipuu, Andreas Kaase, Marianne Riško, Sandra Tänna, Heidi Krik sai 4.-5.koha, Joosep Laagemann sai 5.koha, Mathias- Rasmus Murumaa 5.koha

Vene keele olümpiadil osalesid Regina Saadov ja Letisia Burujan, kes saavustas 2.-3.koha.

Esikoht maakondlikul õpioskuste olümpiaadil

Tubli töö tegid meie 5.klassi õpilased õpetaja Kerli Rhede juhtimisel.

Karl Lehis, Heidi Krik, Helis Ella, Andreas Kase väljateenitud auhindadega.